PočetnaČiniDa li biste se usudili da izvedete ovaj ritual u Novogodišnjoj noći?

Da li biste se usudili da izvedete ovaj ritual u Novogodišnjoj noći?

 

Putujući kroz svet magije već smo videli da su astronomske i magijske aktivnosti u velikoj zajednici.Nova godina u svetu paganskih i okultnih struja nije označena kao fenomen sličan solisticijima i ekvinocijima,ali sama činjenica da Sunce opet kreće da se pomera ka severu i gledajući kalenadarski, zaista prelazimo iz starog u novo,ovo jeste vreme kada se možemo posvetiti magijskim ritualima.Većina ritula za novogodišnju noć jeste namenjena donošenju prosperiteta u sledećoj godini na svim mogućim poljima.Razne tradicije sveta neguju svoja verovanja ,ali ako sagledamo magijski prelazak iz starog u novo,potrebno je pre svega,očistiti staru energiju koja je prisutna,pa tek onda krenuti sa izvođenjem ritula koji u svojoj nameni imaju priziv boljih energija.

Naravno i ovde važe magijski postulati.Ritul je najbolje izvesti ako je mesec u rastu uz primenu planetarnih korespodencija dana.Ako Nova godina padne u nedelju ili utorak onda je još bolje.A za pokretanje prosperiteta najbolje je kada je Mesec u Jarcu,Biku ili Strelcu.Nadam se da će oni koji žele da ulože u ovaj ritual za dobrobit u narednoj godini uspeti da pronađu odgovarajući momenat.

Pa kako pokrenuti prosperitet u Novoj Godini na magijski način?Odgovor je zlatom.Nema tu mnogo mudrosti,zlato je element Sunca ,svetlosti koje donosi prosperitet i rast u svim magijskim ritualima.Nije li sad jasnije zašto se novogodišnja jelka najviše kiti šljaštećim zlatnim i srebrnim ukrasima?Ono što bi trebalo da zaista posedujete u ovom ritualu, a nezamenljivo je, jeste zlato u obliku zlatnog novčića.Ne nema zamene za zlato,postoji samo mogućnost da već postojeći kovani novac prekrijete listićima zlata  ili na njega rastopite zlatni vosak.Potrudite se bar da ,iako većina ne može sebi pruštiti zlatnik za ovo vreme ,postoji bar neka opcija kojom ćete svoj kovani novac oplemeniti pravim zlatom.Potreban vam je i cimet koji je začin Sunca i svetog elementa vatre i čija je svrha da proces prosperiteta pokrene.Komad zelene ili smeđe tkaninne najbolje svile ili nekog drugog teškog i bogatog materijala,zlatna ili zelena traka i 4 semenke.

 

U ritualu je najpre potrebno da pripremite svoj novčić odnosno oplemenite zlatom ako nemate pravi zlatnik,Najbolje je to učiniti na otvorenom kada Sunce struji ,a ako niste u mogućnosti dovoljno je biti i na dnevnom svetlu kraj svog prozora.

Raširite komad tkanine ,ako je u zelenoj boji zamislite je kao bogati travnati tepih ili  ako je u smeđoj kao zemlju iz koje se sve rađa.Zemlja je ta koja nam daje sva materijalna dobra.

Zatim uzmite cimet vizuelizirajte da je plodno tle za sadnju materijalnih dobara na plodnom tlu koje je vaša tkanina.Zatim istresite cimet na tkaninu i zasadite svoja četiri semena za mudro planiranje,finansijski uspeh,mudre investicije i štednju.Držeći spoj kažiprsta i palca iznad semenki stvorite dijamant kroz koji će nova solarna energija teći.Ako ste u mogućnosti da vam kroz dijamant prođu zrake Sunca bilo bi odlično za ovaj ritual.

Naposletku uzmite svoj zlatni novčić i stavite ga na vrh.On pečati sav vaš rad i potencijal za narednu godinu.Skupite ivice tkanine i vežite ih zlatnom ili zelenom trakom u torbicu.Nosite ovu torbicu uz sebe sve do ponoći Nove godine.Kada počne odbrojavanje  ispružite dlan dominantne ruke i  zamislte da u nju ulazi sva energija srećnih i veslih ljudi  oko vas.Tom rukom poklopite svoju torbicu i prilikom usklika „Srećna nova godina“ zamislte da se sva ta energija uliva u vašu torbicu.Možete li da zamislite potencijal energije kojim oplemenjujte svoju torbicu u trenutku kada su svi ,pa i vi najradosniji na svetu.

Kažu da je ova torbica veoma moćna ,toliko da je ne bi trebalo držati odmah uz sebe i u svojoj sobi.Dovoljno je da je ostavite negde na polici u kući ili svojoj kancelariji.Nakon nekoliko meseci moći ćete je početi nositi uz sebe.Takođe ,možete je oplemeniti Suncem na letnjij solisticij.

Da li biste se usudili da uložite jedan zlatni novčić za vaš finansijki prosperitet u sledećoj godini?Na vama je…

 

Fejsbuk Komentari
Diona Nyx | Urednik
Diona Nyx | Urednik
Posvećenik i praktičar zapadne hermetičke tradicije
RELATED ARTICLES

OSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Molimo vas unesite vaše ime ovde

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Dragana Pavlovic on Čarolija za ispunjenje želje
Ksenija on Mesečeva voda
Jelena on Mesečeva voda