U vremenu u kome živimo može se reći da je percepcija magijskog znanja i obreda dobila jednu komforniju notu od strane onih koji su bili obojeni predrasudama.Strašne slike crnomagijaških rituala ,u kojima se nekolicina skuplja u tami noći i izvodi nekakve zlosutne obrede sa ciljem da izmanupulišu drugima ili prisutnima, su još uvek dominantni pojam kada se stvara predstava o magiji.Nažalost ,ovaj segment magije iako postoji,pre svega u satanističkim obredima,najviše je imao udela o ovoj predstavi,ali su samu predstavu nadogradili i oni koji imaju animozitet i gard prema svemu što ima magijski ili okultni prefiks.Prema istraživanju postoji podatak da je 70ih godina prošlog veka došlo do porasta pre svega satanističkih organizacija u svetu i da je taj akt doveo do porasta animoziteta prema onima koje zanima okultizam.
Kao jedno veliko polje znanja sa svojim granama ili oblastima,magijsko znanje bi se u najboljem slučaju, da je društveno prihvačeno ,moglo svrstati u nauku.
Da nema tih segmenata magije koji su samom pojmu dali crnu,zlosutnu i prljavu karakteristiku i koji su od strane antimagijasa ,implementirani u svest ljudi, u prvi plan ,magija kao nauka, bi mogla da pruži mnoge odgovore na pitanja u životu i bude vodič kroz život.Naravno ,moram reći i da sledbenici LHP ili Puta leve ruke,imaju svoje uvide i spoznaje segmenata te strane magije,ali mnogima je iz verskih razloga to neprihvatljivo.Takođe imamo i pokušaj usklađivanja sa verom ,pa se mnoga new age učenja adaptiraju ,iako se u suštini tu mešaju „babe i žabe“ i religije,nipodištavaju norme religijskih dogmi,te se interesenti na taj način dovode u zabludu. Materijalistična strana magije ,koja u praksi predstavlja bavljenje magijom (ili u „ime magije“)i rad sa duhovima radi lične dobiti ili dobiti od drugih ,jeste sfera manipulacije i sobom i drugima.Pisali smo ranije recimo o sferi Meseca i pogrešnoj internet interpretaciji da je mesečina rezervizana samo za igranje golih veštica na mesečini.
Koji su to segmenti magije koji mogu biti vodiči.
-Astrologija,na primer kao deo okultizma i hermetizma može ukazati na razloge nekih trenutnih dešavanja i tok događaja koji sledi.No ovde bi trebalo biti oprezan,pošto u novije vreme svaka „mala“ promena na nebu kod nekih astrologa je od „velike važnosti“ i da biste uticaj istih na vaš život protumačili kroz natal potrebno je isti uticaj i pogledati.I tako iz meseca u mesec,iz godine u godinu možete biti samo meta za uzimanje novca.
-Tarot divinicija i tumačenje od strane tumača koji su ne samo edukovani već i povezani sa tim duhovnim inteligencijama takođe daju uvid u uzrok,posledicu i tok događaja.Ali i savet kako bi se sudbina iznivelisala dok variraju posledice od uzroka.O ovome nam govori zapis sa 12-te Totove smaragdne table
Tot: “Znaj da je buducnost otvorena knjiga onome koji zna da je čita. Sve posledice dolaze od uzroka, koji potiču od prvog uzroka. Budućnost nije fiksna ni stabilna, nego varira kako variraju posledice od uzroka.” (Ovde je odgovor na pitanje da li se sva proročanstva moraju ostvarivati.)
I nastavlja: “Budućnost nikada nije fiksna,nego sledi covekovu slobodnu volju „
Naravno, moram napomenuti da svako otvaranje natalne karte ili Tarot karti već ostavlja mogućnost zloupotrebe onoga ko „ih ima u rukama“ no postoje razni načini da se okultno vođstvo kroz život poveri ljudima koji nisu tome skloni.Pre svega „iskustva korisnika“ ,zatim neučestvovanje u delenju podataka o sebi kako se ne bi ostavio prostor za improvizaciju tumača,osim onih koje tumač traži radi razjašnjenja situacije.Svaka od ovih divinicijskih tehnika ima određeno vreme i okvir vremena u kojima se događaji odigravaju pa bi trebalo imati na umu u kontaktu sa tumačem, da niste na psihološkoj analizi i pretpostavkama šta ko misli i zašto misli, a da nije to potkrepljeno adekvatnim objašnjenjem koje dolazi iz samog tumačenja.
Divinicijske tehnika koje služe kao vodič kroz život,a ima ih jos puno ,preporučljivo je da pre nego se obratite nekome za pomoć ,upoznate, i imate neki uvid kako ta tehnika funksioniše kako vas kroz istu neko ne bi zloupotrebio.
-Magijsko lečenje i obredi koji spadaju u javni domen rada Maga.Ova oblast obuhvata kako individualni pristup osobi tako i aktivnosti od javnog značaja.Isceljivanje i lečenje je deo obreda mnogih drevnih kultura od antičkog doba do danas.Šamani,veštice ,vračevi svi oni koriste pomoć duhova u kombinaciji sa ritualnom praksom koja donosi pomoć osobi.U Južnoafričkoj republici recimo, zakonom je priznat i dozvoljen rad šamanskih vračeva u dijagnostikovanju i lečenju bolesti.
Domen javnog rada je praksa koja donosi dobobit zajednici o čemu smo više pisali OVDE Takođe ,kroz razne običaje i praksu savremenog hriščanskog sveta utkan je deo magijskih obreda sa ciljem pomoći pojedincu ili zajednici.
-Jedan segment magije koji može poslužiti kao vodič kroz život jesu i određene svesne ili nesvesne psihološke aktivnosti koje nam mogu pomoći ili u radu na sebi ,korekciji svojih delovanja ili dati smernice za dalje postupke.
-Takvi primeri su Snovi koji nam donose ili poruke iz našeg podsvesnog sveta ili sveta duhova.Mnogi snovi nam zapravo donose informaciju o onome šta nam se dešava i zašto.Pravilno tumačenje snova razdvajanjem ključnih delova i integrisanjem tih delova kroz našu psihu ,može doneti odgovore ili poslužiti kao sredstvo za korekciju odnosa i postupaka na javi.
-Spoznaja drugih svetova magijska praksa kroz astralnu projekciju,lucidno sanjanje.
Lucidno sanjanje-iskustvo viših svetova
-Spoznaja i objašnjenje raznih paranormalnih aktivnosti kao i pomoć od oslobađanja od istih ukoliko je to potrebno.